KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15915280
nr 1591 5280
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på pannå, 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 35x33 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 22 januari 2024
kl 18:39:52
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm